امروز سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰
۱۱:۱۵:۳۸ - پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیرکل شیلات گیلان خبر داد
صید ۳۳۰تن ماهی استخوانی در خزر
گیلنا – مدیرکل شیلات گیلان با اشاره به صید ۳۳۰ تن انواع ماهی استخوانی در خزر، گفت: برای شش شرکت پره مجوز فعالیت گردشگری در فصول غیر صید و بیکاری صیادان صادر شده است. به گزارش گیلنا از انزلی، عظیم مدبری اظهار کرد: از ابتدای فصل صید در سال جاری تا کنون ۳۳۰ تن انواع […]

گیلنا – مدیرکل شیلات گیلان با اشاره به صید ۳۳۰ تن انواع ماهی استخوانی در خزر، گفت: برای شش شرکت پره مجوز فعالیت گردشگری در فصول غیر صید و بیکاری صیادان صادر شده است.

صید ۳۳۰تن ماهی استخوانی در خزر/۶ تعاونی پره مجوز گردشگری گرفتند

به گزارش گیلنا از انزلی، عظیم مدبری اظهار کرد: از ابتدای فصل صید در سال جاری تا کنون ۳۳۰ تن انواع ماهیان استخوانی در نوار ساحلی ساحلی خزر در گیلان صید شده است.

وی افزود: از این مقدار ۶۸ درصد ماهی کفال، ۲۶ درصد ماهی سفید و شش درصد سایر گونه‌ها بوده است.

مدبری تصریح کرد: ارزش ریالی این مقدار ماهی استخوانی صید ۲۲۵ میلیارد ریال است که توسط چهار هزار صیاد در قالب ۴۹ شرکت تعاونی صیادی در گیلان صید شده است.

مدیرکل شیلات گیلان با اشاره به موضوع بیمه صیادان، گفت: بر اساس پیگیری‌های انجام شده از سوی مجمع نمایندگان گیلان در تلاشیم در فصل صید امسال ۱۰ درصد از ۲۷ درصد حق بیمه صیادان از سوی سازمان هدفمند سازی یارانه‌ها به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت و با این کار گامی برای پایداری اشتغال جامعه صیادی برداشته می‌شود.

مدبری با اشاره به برنامه ریزی شیلات گیلان برای اشتغالزایی صیادان در فصول غیر صید و ایام بیکاری، تاکید کرد: دو منظوره کردن جایگاه‌های صیادی یکی از برنامه‌های در دست اقدام بوده که طی سال‌های اخیر شیلات گیلان به دنبال تحقق آن است.

وی ادامه داد: در راستای پایداری اشتغال جامعه صیادی در کمیته استانی با حضور مدیران دستگاه‌های مربوطه همانند میراث فرهنگی، شیلات و تعاون کار و رفاه اجتماعی، تعداد شش پره از ۵۱ پره گیلان در قالب استفاده دو منظوره صیادی و گردشگری و تفریحی به عنوان پایلوت این طرح انتخاب و مجوز فعالیت آنها صادر شده است.

مدبری همچنین اظهار کرد: شیلات گیلان در تلاش است مجوز فعالیت پرورش ماهی در قفس را نیز برای شرکت‌های تعاونی صیادی پره استان صادر کند تا علاوه بر توسعه آبزی پروری، نقش بسزایی در افزایش درآمد خانوار جامعه صیادی و تولید استان داشته باشند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست !