امروز جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲
۱۵:۰۶:۲۵ - دوشنبه ۲۸ شهر ۱۴۰۱
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رونمایی از مستند کمک‌های ۱۵۱۳ کامیون گیلانیان
به گفته مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان رونمایی از مستند کمک‌های یک‌هزار و ۵۱۳ کامیون گیلانیان و رونمایی از ۴۰ عنوان کتاب دفاع مقدس و ۳۰ عنوان کتاب صوتی در هفته دفاع مقدس صورت می‌گیرد.

به گزارش  پایگاه خبری گیلنا، سرهنگ حسن حبیبی در نشست خبری دفاع مقدس باگرامیداشت آغاز هفته دفاع مقدس آن را فرصتی طلایی برای تکریم از  اقتدار آفرینان ایران بزرگ دانست  و اظهار کرد: دفاع مقدس جامع‌ترین جلوه همبستگی مردم ایران را در بر داشته است، در این میدان هم مردم گیلان نقش ویژه‌ای ایفا کردند و بیش از یک‌صدهزار رزمنده را  در جنگ حق علیه باطل  حضور پیدا کردند.

 

وی با بیان اینکه حدود ۲۰ درصد جمعیت فعال گیلان در آن زمان در دفاع مقدس نقش میدانی داشتند، گفت: هشت سال دفاع مقدس تنها شکست دشمن متکی به قدرت‌های منطقه ای نبود بلکه حاکم شدن تفکر و منطق جدید مقاومت  در دنیا و منطقه بود.

 

رونمایی از مستند کمک‌های ۱۵۱۳ کامیون گیلانیان

 

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان  با تأکید براینکه آزادی خواهان جهان با الگو گرفتن از ایستادگی‌های رزمندگان اسلام به مقابله با ظلم و استعمار جهانیان، اضافه کرد: تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس را در آغازین روز از دفاع مقدس را در دستور کار قرار دادیم.

وی با اشاره به اینکه  شعار امسال هفته دفاع مقدس «ما مقاوم هستیم» است، که نشان از روحیه مقاوم و ایستادگی ایران اسلامی دارد، افزود: بیش از چهار هزار برنامه در هفته دفاع مقدس برگزار می شود که این برنامه‌ها در بیش از دو هزار و ۵۰۰ پایگاه بسیج برگزار می‌شود.

حبیبی با بیان اینکه افتتاح نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس و نمایش تجهیزات سبک نیروهای مسلح در میدان شهدای ذهاب  برپا خواهد شد، گفت: یادواره شهدای اقشار برگزار و نشست سنگرسازان بی‌سنگر به طور متمرکز در لنگرود برگزار می‌شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان دفاع مقدس را محل وحدت و وفاق همه نهادها دانست و گفت: محافل انس با قرآن و دفاع مقدس،افتتاح یادمان شهدای گمنام در دانشگاه فنی و حرفه‌ای شهید چمران، رونمایی از ۴۰ عنوان کتاب دفاع مقدس و ۳۰ عنوان کتاب صوتی انجام خواهد شد.

حبیبی با اشاره به  برگزاری یادواره چهار هزار روحانی شهید بیان کرد: هشتمین کنگره ادبیات پایداری رونمایی از جشنواره سرود کشوری را خواهیم داشت و ویژه برنامه سروقامتان، زنگ ایثار و مقاومت همزمان با بازگشایی مدارس و دانشگاه و اختتامیه داستان نویسی و تاریخ شفاهی در هفته دفاع مقدس در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه فراخوان همکاری در طرح‌های پژوهشی و حمایت از پایان نامه های ارشد و دکتری در دستور کار بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان قرار دارد، افزود: پروژه کسری خدمت برای دانشجویان که در رشته‌های هنری، معماری، اپلیکیشن، تدوین و ترجمه کتاب و طراحی سایت یا طراحی مدل فعال را از برنامه‌های بنیاد قرار داده‌ایم.

وی با بیان اینکه در برگزاری خاطره‌گویی رزمندگان دفاع مقدس  از رزمندگان دفاع مقدس روستاها استفاده دعوت کردیم، گفت: مراسم تجلیل از هنرمندان،رونمایی از مستند کمکهای هزار و ۵۱۳ کامیون گیلانیان از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس است.

وی با بیان اینکه رونمایی از فصلنامه ادبیات دفاع مقدس و انقلاب اسلامی در هفته دفاع مقدس انجام خواهد شد، افزود: نشست‌های جهاد تبیین و کرسی‌های آزاداندیشی نیز در هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست !