امروز پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹
۲۳:۴۲:۰۶ - یکشنبه ۷ ارد ۱۳۹۹
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برخی مناطق گیلان هنوز در وضعیت “قرمز” قرار دارد
گیلنا –  استاندار گیلان با اشاره به اینکه در حال حاضر یک سوم شهرهای استان گیلان وضعیت سفید در زمینه کرونا دارند، گفت: بازگشایی مساجد بعد از بررسی های کامل تر در شهرهای سفید انجام خواهد شد. به گزارش گیلنا از رشت، ارسلان زارع در حاشیه جلسه ویدئو کنفرانسی ستاد ملی کرونا در جمع خبرنگاران […]

گیلنا –  استاندار گیلان با اشاره به اینکه در حال حاضر یک سوم شهرهای استان گیلان وضعیت سفید در زمینه کرونا دارند، گفت: بازگشایی مساجد بعد از بررسی های کامل تر در شهرهای سفید انجام خواهد شد.

وضعیت سفید یک سوم شهرهای گیلان از نظر کرونا

به گزارش گیلنا از رشت، ارسلان زارع در حاشیه جلسه ویدئو کنفرانسی ستاد ملی کرونا در جمع خبرنگاران با تأکید بر لزوم رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی، اظهار کرد: استان گیلان یکی از استان‌هایی است که با توجه به همکاری مردم و اصناف و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مقابله با کرونا وضعیت مطلوبی دارد.

استاندار گیلان با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان و علاقمندی مردم به حضور در مساجد برای برگزاری مراسم ادعیه، تلاوت قرآن و نماز، افزود: در جلسه امروز وزارت بهداشت گزارشی از سفید بودن تعدادی از شهرستان‌های کشور که طی دو هفته گذشته فوتی ناشی از کرونا یا مراجعات حداقلی ارائه کردند.

وی گفت: مقرر شد از نیمه ماه مبارک رمضان اماکن مذهبی در شهرستان‌های با وضعیت سفید، بازگشایی و با رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های وزارت بهداشت و در استان‌ها دانشگاه علوم پزشکی، اجتماعات مردم در سطح محدود برگزار شود.

زارع با بیان اینکه در استان گیلان بر اساس گزارشی که تاکنون از دانشگاه علوم پزشکی دریافت کرده‌ایم؛ یک سوم از شهرستان‌های ما وضعیت سفید دارند، ادامه داد: تعدادی از شهرستان‌های گیلان وضعیت زرد و البته مناطقی هم وضعیت قرمز دارند یعنی همچنان تعداد مراجعه کنندگان به مراکز درمانی و مبتلایان نیازمند به بستری به ازای هر روز از شش تا هفت نفر بیشتر است.

وی با اشاره به اینکه ممکن است در هر روز یک نفر فوتی بیمار کرونایی داشته باشیم، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان تا هفته آینده بررسی‌های دقیق را قبل از موعد مقرر اجرای تصمیم ستاد ملی که اختیار به استان‌ها داده شده، ارائه کند تا دقیقاً مشخص شود کدام شهر یا بخش در وضعیت سفید هستند.

زارع خاطرنشان کرد: پس از مشخص شدن وضعیت هر شهر، امکان بازگشایی اماکن مذهبی، بقاع متبرکه و مساجد برای برگزاری نماز جماعت و جمعه در آنها وجود دارد که به مردم استان در موعد مقرر اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی گفت: انتظار داریم مردم این را به منزله پایان یافتن کرونا و یا اتمام بیماری در آن بخش یا شهر و شهرستان تلقی نکنند چرا که در صورت عدم رعایت موارد بهداشتی، امکان بازگشت به وضعیت زرد یا قرمز وجود دارد.

وی به کمک‌های مومنانه گیلانیان در اقصی نقاط استان متناسب با ماه مبارک رمضان برای اقشار آسیب دیده از بیماری کرونا اشاره کرد و افزود: از مردم متدین و خیر گیلان که در این ایام همچون زمان مواجهه با حوادث طبیعی در هر نقطه کشور و استان در کنار مردم، پیش قدم بودند و علاوه بر حمایت و مساعدت‌های مالی، بسته‌های معیشتی تهیه کردند، تشکر کرده و انتظار استمرار این مساعدت‌ها به نیازمندان را داریم.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 3
  • دريافت مدیریت در مصرف آب!
  • اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست !