امروز جمعه ۸ مهر ۱۴۰۱
۱۳:۵۲:۰۸ - یکشنبه ۱۶ مرد ۱۴۰۱
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تدوین برنامه عملیاتی مدیریت سیلاب در گیلان
مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با تأکید بر لزوم توجه به همکاری تمامی نهادها در اجرای برنامه عملیاتی مدیریت سیلاب گفت: مدیریت بحران استانداری گیلان با همکاری آب منطقه‌ای و سایر دستگاه‌های همکار این برنامه را تدوین کرده و به زودی اجرایی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری گیلنا، امیر مرادی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه کنترل سیل در گیلان یکی از اهداف مسؤولان در این استان است، اظهار کرد: استان گیلان یکی از استان‌های سیل‌خیز در کشور است که به این منظور برنامه عملیاتی مدیریت سیلاب در این استان تدوین شده است.

وی با تأکید بر لزوم توجه به همکاری تمامی نهادها در اجرای برنامه عملیاتی مدیریت سیلاب افزود: مدیریت بحران استانداری گیلان با همکاری آب منطقه‌ای و سایر دستگاه‌های همکار، این برنامه را تدوین کرده و به زودی اجرایی می‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با بیان اینکه برنامه عملیاتی مدیریت سیلاب با توجه به تغییر شرایط آب و هوایی همواره نیاز به تغییر بازنگری دارد، گفت: هرساله شرایط آب و هوایی در استان گیلان با تغییراتی مواجه می‌شود لذا برای بازنگری در برنامه عملیاتی مدیریت سیلاب نیاز به پایش و تکمیل و رفع نقاط ضعف در قالب پروژه‌های ملی و استانی دارد.

مرادی با اشاره به آمادگی گیلان در کنترل سیل احتمالی در این استان بیان کرد: در چند هفته اخیر شاهد بارش‌های لحظه‌ای و سیل آسا در برخی از نقاط کشور بودیم که منجر به وقوع سیل‌های ویرانگر شده و به این منظور آمادگی کامل مقابله با این بلایای طبیعی در استان گیلان وجود دارد.

وی از وجود ۲۵۰ رودخانه اصلی و فرعی به طول ۶ هزار کیلومتر در استان گیلان خبر داد و افزود: در راستای اجرای برنامه مدیریت سیلاب استان ۱۶۴ رودخانه مورد مطالعه برای مهار سیل قرار گرفته است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان، شهرستان‌های فومن، شفت، تالش و املش را جزو شهرهای سیل‌خیز در گیلان دانست و تصریح کرد: در سالیان گذشته به دلیل وقوع سیل، بخشی از تأسیسات راه در مناطقی از گیلان دچار آسیب شده که با تلاش‌های صورت‌گرفته بخشی از پل‌های تخریب شده، بازسازی و بخشی از آن به دلیل‌ عدم تامین اعتبار، نیمه کاره ماند که در سفر ریاست جمهوری به استان گیلان اعتبار لازم برای این پل‌ها در نظر گرفته شد.

مرادی با تأکید بر اینکه شناسایی پل‌های در معرض آسیب سیل نقش مهمی در کاهش خسارت جانی و مالی به استان دارد، گفت: تعدادی از پل‌ها در دهه فجر امسال افتتاح می‌شود و تکمیل مابقی پل‌ها نیز تا پایان امسال در دستور کار است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست !