امروز جمعه ۸ مهر ۱۴۰۱
۱۰:۴۹:۴۶ - پنج شنبه ۱۳ مرد ۱۴۰۱
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس اتاق مشترک ایران و روسیه مطرح کرد:
عزم جدی ایران در توسعه تجارت صادرات غیر نفتی
رئیس اتاق مشترک ایران و روسیه با تأکید بر لزوم ایجاد زیرساخت های تجاری و سرمایه گذاری گفت: رویکرد دولت توسعه تجارت در بازارهای هدف و صادرات غیر نفتی است.

به گزارش  پایکاه خبری گیلنا، هادی تیز هوش تابان در دیدار با مدیر بندر سالیانکا آستراخان روسیه با بیان اینکه با اشاره به اینکه بندر سالیانکا یکی از پایه‌های سکوی تجارت ایران به روسیه است، اظهار کرد: وحدت عاملی محرک برای پیشبرد اهداف کشور به ویژه تجارت و بازرگانی است.

رئیس اتاق مشترک ایران و روسیه با بیان اینکه دولت جدید ایران اراده لازم برای توسعه تجارت در بازارهای هدف و صادرات محصولات غیر نفتی دارد، افزود: ایجاد زیر ساخت‌های تجاری و سرمایه گذاری در داخل و خارج از کشور شرایط مطلوبی را از نظر اقتصادی و بازرگانی فراهم می‌کند.

وی با اشاره به اینکه این بندر یکی از زنجیره‌های اتصال صادرات محصولات ایرانی به بازارهای هدف، روسیه و اوراسیا است، بیان کرد: امکانات و تجهیزات سخت افزاری سالیانکا ظرفیتی بی نظیر برای صادرات و واردات محصولات ایرانی از طریق حمل و نقل دریایی است.

تیزهوش تابان با اشاره به فعالیت گسترده تجار و بازرگانان ایرانی در بازارهای حوزه کاسپین تصریح کرد: گسترش روابط و بازدیدها موجب آشنایی بیشتر تجار دو کشور با زیر ساخت‌های تجاری در بندر سالیانکا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بندر سالیانکا موجب رونق در تجارت جمهوری اسلامی ایران می‌شود عنوان کرد: روس‌ها از کیفیت کالاهای ایرانی رضایت دارند لذا باید از بسترها و ظرفیت‌های فعلی برای شناساندن بیشتر کالاهای ایرانی استفاده کرد.

رویکرد دولت توسعه تجارت در بازارهای هدف و صادرات غیر نفتی است

بخش عمده‌ای از تحرکات در بندر سالیانکا در دست تجار ایرانی است

مدیر بندر ایرانی سالیانکا آستراخان روسیه نیز این بندر را نماد تجارت ایران در بازار روسیه دانست و گفت: وجود چهار هزار متر خط راه آهن، واگن‌های حمل غلات، شش خط ریل راه آهن، انبارها و سیلوها از جمله ویژگی‌ها و مزیت‌های این بندر است.

داریوش جمالی با بیان اینکه بندر سالیانکا به خاطر ویژگی‌های خود در توسعه و تقویت کریدور شمال- جنوب نقش مهمی دارد، بیان کرد: این بندر ظرفیت بیش از ۵۰ هزار تن بارگیری و تخلیه را در طول یک ماه دارد و قصد داریم این میزان را به ۶۰ هزار تن در ماه برسانیم.

وی با بیان اینکه ۵۳ درصد از ظرفیت این بندر در اختیار یکی از شرکت‌های زیر مجموعه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران است، ادامه داد: بندر سالیانکا ظرفیت ۶۷۰ هزار تنی تخلیه و بارگیری دارد.

جمالی با اشاره به اینکه این بندر با داشتن ۷۵۰ متر اسکله و با پهلوگیری ۵ فروند کشتی می‌تواند نقش مهمی در تخلیه و بارگیری کالا و محصولات صادراتی و وارداتی ایران ایفا کند افزود: برای افزایش مساحت بندر سالیانکا از ۱۵ هکتار به ۲۱ هکتار برنامه ریزی شده است.

مدیر بندر سالیانکا آستراخان روسیه با اشاره به اینکه این بندر رتبه اول غلات و رتبه دوم حمل و جابجابی چوب را در بین بنادر آستراخان دارد، تصریح کرد: بندر سالیانکا در حال توسعه است و بخش عمده‌ای از تحرک در این بندر دست تجار ایرانی است که موجب پویایی آن شده‌اند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست !