امروز سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰
۲۱:۲۳:۲۶ - شنبه ۲۶ مرد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تولید ۹۰ درصد بادام زمینی کشور در آستانه‌اشرفیه
گیلنا – رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان، آستانه‌اشرفیه را قطب تولید بادام زمینی در کشور معرفی کرد و گفت: آستانه‌اشرفیه دارای ظرفیت خوبی در حوزه تولید بادام زمینی است به طوری که ۹۰ درصد بادام زمینی کشور در این شهرستان تولید می‌شود. به گزارش گیلنا، علی درجانی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه استان […]

گیلنا – رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان، آستانه‌اشرفیه را قطب تولید بادام زمینی در کشور معرفی کرد و گفت: آستانه‌اشرفیه دارای ظرفیت خوبی در حوزه تولید بادام زمینی است به طوری که ۹۰ درصد بادام زمینی کشور در این شهرستان تولید می‌شود.

تولید ۹۰ درصد بادام زمینی کشور در آستانه‌اشرفیه

به گزارش گیلنا، علی درجانی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه استان گیلان دارای ظرفیت بسیار خوبی در حوزه کشاورزی است، اظهار کرد: استان گیلان به دلیل خاک حاصلخیز و آب و هوای مناسب شرایط بسیار خوبی در حوزه کاشت و‌ تولید بسیاری از محصولات کشاورزی دارد که این امر می‌تواند کمک شایانی به اقتصاد منطقه کند.

وی آستانه‌اشرفیه را قطب تولید بادام زمینی در کشور معرفی کرد و گفت: آستانه‌اشرفیه به دلیل وجود خاک حاصلخیز و آب فراوان رودخانه سفیدرود دارای ظرفیت خوبی در حوزه تولید بادام زمینی است به طوری که ۹۰ درصد بادام زمینی کشور در این شهرستان تولید می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با اشاره به دیگر شهرهایی که بادام زمینی در آن تولید می‌شود، افزود: شهرهای لشت نشا، تالش، بندرانزلی از دیگر شهرهایی هستند که بادام زمینی در آن ها تولید می‌شود که این امر نشان دهنده اهمیت این محصول در استان گیلان است.

درجانی با اشاره به خواص بادام زمینی برای سلامتی انسان بیان کرد: بیشترین میزان این محصول به صورت سنتی تولید و برشته می‌شود که برای درمان بسیاری از بیماری‌ها از جمله بیماری‌های قلبی، عروقی و سرطان مفید است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست !