امروز چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
۱۳:۵۹:۰۷ - شنبه ۶ شهر ۱۴۰۰
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیر کل بهزیستی گیلان خبر داد:
بازتوانی یکصد کودک کار در گیلان
گیلنا- مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به اینکه رشت و لنگرود بیشترین حاشیه نشینی را دارند گفت: بیشترین پایگاه‌های امداد اجتماعی در این دو شهر ایجاد شده است. حسین نحوی نژاد با بیان اینکه برخورد با آسیب‌های اجتماعی باید در رسانه‌ها انعکاس یابد، بیان کرد: بسیاری از آسیب‌های اجتماعی از یکدیگر متأثر هستند وی با […]

گیلنا- مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به اینکه رشت و لنگرود بیشترین حاشیه نشینی را دارند گفت: بیشترین پایگاه‌های امداد اجتماعی در این دو شهر ایجاد شده است.

حسین نحوی نژاد با بیان اینکه برخورد با آسیب‌های اجتماعی باید در رسانه‌ها انعکاس یابد، بیان کرد: بسیاری از آسیب‌های اجتماعی از یکدیگر متأثر هستند

وی با بیان اینکه حاشیه نشینی یکی از این آسیب‌های اجتماعی است، افزود: حاشیه‌نشینی منجر به طلاق شده و یا پدیده کودکان کار ناشی از مسائل اقتصادی و ضعف‌های آموزشی و فرهنگی است.

مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به اینکه میزان شیوع اعتیاد در گیلان نسبت سایر استان‌ها وضعیت نگران کننده ندارد، اضافه کرد: مدت زمان دسترسی به مواد مخدر در گیلان شاخصه خوبی ندارد و بهزیستی استان سالیانه حدود ۵۰۰ هزار نفر را در این باره مخاطب قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه استان گیلان در حوزه مفاسد اجتماعی وضعیت خوبی دارد و جز ۱۰ استان اول کشور نیست، خاطرنشان کرد: خانه‌های سلامت بهزیستی برای مقابله با مفاسد اجتماعی فعالیت دارند.

نحوی‌نژاد با بیان اینکه گیلان جز پنج استان اول کشور در خصوص آمار طلاق است، افزود: سامانه‌ای طراحی شده که طی آن زوجینی که قصد طلاق دارند به بهزیستی ارجاع داده شده تا در صورت امکان از طلاق آنها جلوگیری شود. همچنین ۱۰۵ مرکز مشاوره در استان فعالیت دارد.

مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به اینکه رشت و لنگرود بیشترین حاشیه نشینی را دارند، تصریح کرد: در این دو شهرستان بیشترین پایگاه‌های امداد اجتماعی ایجاد شده و نهادهای مربوطه برای مقابله با این پدیده فعالیت دارند.

نحوی‌نژاد با بیان اینکه تنها هفت یا هشت درصد از کودکان کار تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند، بیان کرد: تاکنون ۱۸۵ کودک کار شناسایی شدند که ۱۰۰ نفر از آنها باز توان شده و ۸۵ نفر در حال سرویس گرفتن از بهزیستی هستند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست !