امروز چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
۱۷:۱۶:۲۸ - سه شنبه ۱۰ فرو ۱۴۰۰
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ماسوله در پیچ و خم جهانی شدن!
گیلنا- استاندار گیلان با درخواست از مسؤولین در خصوص رفع موانع ثبت جهانی شهرک تاریخی ماسوله گفت: طرح جامع میراث فرهنگی محور اجرای هر پروژه در این منطقه قرارگرفته چراکه این شهرک تاریخی منطقه‌ای ارزشمند برای جذب گردشگر خارجی محسوب می‌شود و نیازمند حمایت‌های ملی است. به گزارش گیلنا از رشت، جواد واحدی  در دیدار […]

گیلنا- استاندار گیلان با درخواست از مسؤولین در خصوص رفع موانع ثبت جهانی شهرک تاریخی ماسوله گفت: طرح جامع میراث فرهنگی محور اجرای هر پروژه در این منطقه قرارگرفته چراکه این شهرک تاریخی منطقه‌ای ارزشمند برای جذب گردشگر خارجی محسوب می‌شود و نیازمند حمایت‌های ملی است.

خسارت واردشده به استان‌های گردشگری زیاد است/رتبه دوم گیلان در حوزه گردشگری کشور

به گزارش گیلنا از رشت، جواد واحدی  در دیدار با استاندار گیلان در سالن جلسات استانداری با بیان اینکه گیلان به لحاظ گردشگری دارای ظرفیت بسیار خوبی است، اظهار کرد: استان سرسبز گیلان دارای جاذبه‌های گردشگری و تاریخی بسیار خوبی بوده که هر گردشگری را جذب خودکرده و همین امر گیلان را به لحاظ اقتصادی می‌تواند با رشد مواجه کند.

وی با اشاره به جایگاه دومی گیلان در حوزه گردشگری گفت: با تلاش و توجه‌های صورت گرفته در گیلان به مأموریت‌های این وزارتخانه سبب شد تا گیلان در روزه صنایع‌دستی دارای رتبه سوم، در حوزه میراث فرهنگی چهارم و گردشگری دارای رتبه دوم کشور باشد.

معاون امور استان‌ها و مجلس وزارت میراث فرهنگی با اذعان به اینکه ویروس کرونا به استان‌های گردشگر پذیر خسارت بسیار زیادی وارد کرده است، تصریح کرد: کرونا در یک سال اخیر باعث کاهش ورود مسافر به استان‌های گردشگر پذیر شده و واحدهای توریستی این استان‌ها با خسارت بسیار زیادی مواجه شده و راهکارهایی برای جبران این خسارات در دستور کار قرار دارد.

واحدی با درخواست از مردم در خصوص عدم سفر به استان‌های پرخطر در کشور افزود: با توجه به مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا مبنی بر سفر به استان‌های کم‌خطر از هم‌وطنان می‌خواهیم رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند.

موانع ثبت جهانی شهرک تاریخی ماسوله رفع شود

نماینده عالی دولت در استان گیلان نیز در این دیدار با ابراز امیدواری از بازگشایی کامل تمامی مشاغل در کشور اظهار کرد: در سال گذشته کرونا آسیب بسیار زیادی را به مردم و واحدهای گردشگری وارد کرده و معیشت و اقتصاد جامعه با مشکل مواجه شده است، لذا امیدوارم رعایت پروتکل‌ها، تزریق واکسن و مهار بیماری، تمامی مشاغل به‌ویژه در حوزه میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بازگشایی شوند.

ارسلان زارع به ظرفیت گیلان در سه حوزه مأموریتی وزارتخانه میراث فرهنگی اشاره کرد و گفت: مردم گیلان یکی از ولایتمدارترین مردمان کشور بوده و همواره در عرصه‌های اجتماعی، سیاسی، مذهبی و اقتصادی تأثیر مستقیم داشتند که آثار تاریخی برجای‌مانده از دوران مختلف، گواه این مدعا است.

وی یکی از راه‌های مؤثر در جذب دائم گردشگر در استان را حفاظت و ثبت ملی آثار تاریخی دانست و بیان کرد: استان گیلان دارای جاذبه‌های تاریخی و گردشگری بسیار زیادی است، ولی برای جذب دائم و مستمر گردشگر در این استان باید زیرساخت‌ها تکمیل، سرمایه‌های موجود حفاظت و صیانت و آثار تاریخی و جهانی ثبت ملی شوند.

استاندار گیلان با تأکید بر اینکه ثبت جهانی چادرشب بافی قاسم‌آباد رودسر حاکی از نقش تأثیرگذار صنایع‌دستی در گیلان است، تصریح کرد: در برخی از روستاهای گیلان بیش از ۵۰ درصد اشتغال ساکنان مربوط به بخش صنایع‌دستی بوده و ثبت جهانی چادرشب بافی قاسم‌آباد‌ یک اقدام مؤثر در این استان بوده موجب استقبال و ابراز علاقه‌مندی مردم در نقاط مختلف کشور و دنیا شده است.

زارع با درخواست از مسؤولین در خصوص رفع موانع ثبت جهانی شهرک تاریخی ماسوله گفت: طرح جامع میراث فرهنگی محور اجرای هر پروژه در این منطقه قرارگرفته چراکه این شهرک تاریخی منطقه‌ای ارزشمند برای جذب گردشگر خارجی محسوب می‌شود و نیازمند حمایت‌های ملی است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست !