امروز پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰
۲۰:۴۳:۴۶ - یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرمانده مرزبانی ایران: هیچ مشکلی در مرزهای مشترک ایران و جمهوری آذربایجان وجود ندارد
گیلنا – فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران، گفت: مرزهای ایران و جمهوری آذربایجان مرز صلح و دوستی است و هیچ مشکلی در مرزهای مشترک دو کشور وجود ندارد. به گزارش گیلنا از آستارا سردار قاسم رضایی در جریان دیدار با ژنرال «پالکوونیک الچین قلی اف» در محل گذرگاه مرزی آستارا، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران […]

گیلنا – فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران، گفت: مرزهای ایران و جمهوری آذربایجان مرز صلح و دوستی است و هیچ مشکلی در مرزهای مشترک دو کشور وجود ندارد.

هیچ مشکلی در مرزهای مشترک ایران و جمهوری آذربایجان وجود ندارد

به گزارش گیلنا از آستارا سردار قاسم رضایی در جریان دیدار با ژنرال «پالکوونیک الچین قلی اف» در محل گذرگاه مرزی آستارا، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران با جمهوری آذربایجان ۷۵۰ کیلومتر مرز مشترک با ۴ دروازه فعال مرزی دارد.

وی با بیان اینکه میانگین تردد قانونی روزانه در مرزهای مشترک دو کشور حدود ۸ هزار نفر است، گفت: ارتباط و تعامل بسیار تعریف شده و ممتازی بین مرزبانان، سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی دو کشور وجود دارد.

سردار رضایی با تاکید بر اینکه روابط بسیار خوبی بین مرزبانان ایران و جمهوری آذربایجان وجود دارد و مرزبانان دو کشور در خط اول ارتباط بین دو کشور هستند، افزود: بین دو کشور نشست‌های مختلف مرزی و مفیدی برگزار می‌شود و این نشست‌ها همواره سازنده و اثرگذار بوده‌اند.

وی با اشاره به روابط حسنه و تاریخی دو کشور، گفت: در ابتدای سال ۹۸ مراسم تحویل سال نو و عید نوروز در نقطه صفر مرزی دو کشور و به صورت مشترک و به میزبانی جمهوری آذربایجان برگزار شد و این نشان دهنده روابط مستحکم فیمابین است.

فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه مرزهای دو کشور آرام و آماده هر گونه سرمایه گذاری سرمایه گذاران در شهرهای مرزی دو کشور همسایه است، اظهار کرد: در نشست مشترکی که در شهر مرزی آستارای جمهوری آذربایجان برگزار شد، توافقات مفیدی حاصل شد که در توسعه روابط دو کشور اثر گذار است.

رضایی از نشست مشترک دو جانبه ایران و جمهوری آذربایجان و همچنین نشست مشترک سه جانبه فرماندهان مرزبانی ایران، جمهوری آذربایجان و ترکیه، خبر داد و افزود: در نشست مشترک امروز حضور نظامیان خارجی در منطقه، تسهیلات مرتبط با ترددهای مرزی، ترابری و تجاری مربوط به اتباع دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه هر گونه معضلی در مرزهای دو کشور از مرز پلدشت تا مرز آستارا با تعامل بسیار تعریف شده بین مرزبانان ایران و آذربایجان رفع می‌شود، گفت: آنچه که بین مرزبانان دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان مورد تاکید قرار گرفت این است که به هیچ دشمن و کشوری اجازه ندهیم به روابط سازنده و مستحکم دو کشور خدشه‌ای وارد کند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست !