امروز پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹
۱۹:۴۲:۰۲ - شنبه ۲۴ خرد ۱۳۹۹
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
گیلان مهم‌ترین تأمین‌کننده بازار مرغ پایتخت
گیلنا – به گفته معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان، استان گیلان سهم بسیار خوبی در حوزه صادرات دام و طیور داشته و به دلیل واحدهای فعال و شرکت‌های زنجیره‌ای بزرگ تولید مرغ در استان گیلان هم‌اینک علاوه بر پوشش نیازهای داخل استانی بخش اعظمی از مرغ بازار تهران را فراهم می‌کند. به گزارش  […]

گیلنا – به گفته معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان، استان گیلان سهم بسیار خوبی در حوزه صادرات دام و طیور داشته و به دلیل واحدهای فعال و شرکت‌های زنجیره‌ای بزرگ تولید مرغ در استان گیلان هم‌اینک علاوه بر پوشش نیازهای داخل استانی بخش اعظمی از مرغ بازار تهران را فراهم می‌کند.

گیلان مهم‌ترین تأمین‌کننده بازار مرغ پایتخت

به گزارش  گیلنا از رشت، میر حجت علی اکبرنژاد با اشاره به عدم وابستگی اقتصاد کشاورزی به خارج اظهار کرد: کشاورزی در بین بخش‌های‌ مختلف اقتصادی در کشور کمترین وابستگی را به خارج داشته و از طریق افزایش بهره‌وری و همچنین تولید پایدار روند رو به رشدی در خصوص تولید انواع محصولات داشته است.

وی رتبه گیلان به لحاظ تولید مرغ در کشور را برتر دانست و گفت: استان گیلان سهم بسیار خوبی در حوزه صادرات دام و طیور داشته و در حوزه صنایع بالادست و به علت وجود چندین واحد مرغ در کشور دارای رتبه برتر در کشور است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان با اذعان به اینکه استان گیلان یکی از استان‌های مهم در تأمین مرغ تهران است، تصریح کرد: واحدهای فعال و شرکت‌های زنجیره‌ای بزرگ تولید مرغ در استان گیلان هم‌اینک علاوه بر پوشش نیازهای داخل استانی و صادرات به مراکز و شهرهای هم‌جوار در حال حاضر سهم بسیار قابل‌توجهی از نیاز بازار تهران را نیز تأمین می‌کنند.

افزایش سطح جوجه ریزی برای پوشش بازار یکی دیگر مواردی بود که اکبر نژاد به آن اشاره کرد و افزود: استان گیلان یکی از پرمسافری‌ترین استان کشور بوده و هرساله میهمانان و‌ گردشگران بسیاری وارد این گیلان می‌شوند لذا برای پوشش و کنترل بازار اقداماتی ازجمله افزایش سطح جوجه ریزی و تولید مرغ انجام می‌ش

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 3
  • دريافت مدیریت در مصرف آب!
  • اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست !