امروز چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
۱۴:۴۴:۱۹ - سه شنبه ۱۶ ارد ۱۳۹۹
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برای نخستین بار در کشور صصورت گرفت؛
اصلاح ۲۰ هکتار از باغات سنتی زیتون در رودبار
گیلنا – مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اصلاح ۲۰ هکتار از باغات سنتی زیتون در رودبار برای نخستین بار در کشور، گفت: امسال ۴ هزار اصله درخت اصلاح می شوند. به گزارش گیلنا از رودبار منوچهر پارسافر با اشاره به اجرای طرح اصلاحی باغات سنتی زیتون، بیان کرد: بهبود وضعیت تولیدی […]

گیلنا – مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اصلاح ۲۰ هکتار از باغات سنتی زیتون در رودبار برای نخستین بار در کشور، گفت: امسال ۴ هزار اصله درخت اصلاح می شوند.

اصلاح ۲۰ هکتار از باغات سنتی زیتون در رودبار انجام شد

به گزارش گیلنا از رودبار منوچهر پارسافر با اشاره به اجرای طرح اصلاحی باغات سنتی زیتون، بیان کرد: بهبود وضعیت تولیدی و افزایش درآمد باغداران از طریق تغییر ارقام کم بارده و غیر اقتصادی به ارقام پربازده از مهم‌ترین اهداف اجرای این طرح است.

وی با بیان اینکه این طرح بر روی ۴۰۰۰ اصله درخت زیتون اجرا می‌شود، افزود: در این طرح از رقم بومی زرد به عنوان رقم دو منظوره، سازگار و با سال آوری کمتر، ارقام آربکین، کرونا یکی به عنوان ارقام روغنی، پربار و زود بارده به همراه رقم مانزانیلا به عنوان رقم کنسروی مطلوب و بازارپسند، استفاده خواهد شد.

پارسافر با اشاره به تولید ۱۷ هزار و ۵۵۰ تن زیتون سال گذشته در استان گیلان، گفت: سهم محصول روغنی ۵۵ درصد و سهم محصول کنسروی ۴۵ درصد بوده است.

وی با بیان اینکه برای نخستین بار در کشور در شهرستان رودبار ۲۰ هکتار از باغ‌های سنتی زیتون با کشت نهال جدید بازسازی شده است، تصریح کرد: در این طرح درختان قدیمی زیتون حذف و ریشه کنی شده و به جای آن نهال ارقام جدید که قابلیت تولید بالاتر و با کیفیت تر دارند جایگزین شد.

گفتنی است؛ استان گیلان دارای ۸۹۴۶ هکتار باغ زیتون است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 3
  • دريافت مدیریت در مصرف آب!
  • اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست ! اینجا جای تبلیغات شماست !